6-gadīgo pirmsskolas grupiņas rudens ekskursija

pirmsskJau pērn mēs, pirmsskolas 6-gadīgo bērnu grupa, plānojām doties apskatīt meža dzīvniekus Līgatnē. 2020. gada rudenī piedalījāmies vidusskolas labo darbu nedēļas ietvaros rīkotajā akcijā “Kārumi Līgatnes dzīvniekiem”, bet ierobežojumi valstī piespieda mūs atlikt braucienu.
Līgatnes dabas taku mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv ir ievietoti interesanti un izglītojoši video, kas iepriekš ļāva bērniem iepazīties ar dzīvnieku izskatu un ieradumiem.
Pētot karti, uzzinājām, kurp vedīs takas, kur būs atpūtas vietas un rotaļu laukums, kādus dzīvniekus varēs skatīt, ka mūsu ceļš vedīs gar Latvijas garāko upi Gauju. Bērniem ir liels piedzīvojums - kolektīvs brauciens ar autobusu, noteikumi, kas jāievēro, jāparakstās par to ievērošanu, praktiskas dabas jautājumi par līdzņemamo.
Gaujas Nacionālajā parkā Līgatnes labiekārtotu taku meža ainavā mums bija iespējams apskatīt dažādus Latvijas savvaļas dzīvniekus. Prieku un sajūsmu sagādāja vāveres, cauna, lāči, stirna, mežacūkas, lūši, aļņi, divu sugu pūces, ūpis un kraukļu bari gaisā. Mazliet saskumām, ka lapsu voljērs ir tukšs un jenotsuns aizgājis ziemas guļā. Vērojām neskartas dabas ainavas- kokus, sēnes, sūnas. Klausījāmies meža balsīs- putnu un vēja skaņās. Izstaigājām Gaujas senlejas gravas un paugurus, kā arī baudījām aktīvu atpūtu rotaļu laukumā, kas bija ļoti saistošs bērniem ar iespēju šūpoties, pārvarēt šķēršļus un noturēt līdzsvaru uz baļķa, tilta un laipām. Pastaigu takas ierīkotas ~4-5 km garumā, ar atšķirīgām grūtības pakāpēm (ir gan augsnes un grants segumi, gan koka kāpņu posmi). Divas reizes baudījām pikniku, kas bērniem bija īpaši nozīmīgi.
Mežā pavadījām četras stundas, laiks paskrēja nemanot. Atgriezāmies ar ļoti pozitīvām emocijām. Iesakām visiem apmeklēt Līgatnes dabas takas.
Pirmsskolas vecuma bērniem parka apmeklējums ir bez maksas. Paldies pagasta pārvaldei, par iespēju izmantot autobusu izzinošajā braucienā.
Bērnus pavadīja skolotāja Dita Barkāne un auklīte Sandra Bremšmite.
Informāciju sagatavoja Dita Barkāne