Vidusskolēnu rudens ekskursija

1116.septembrī 10.,11.,12. klases audzēkņi ar audzinātājām Indru Puķi un Kristīni Zobenu devās pētīt lauku tūrisma piedāvājumus Valmieras pusē.
Laiks visus lutināja ar skaistu rīta sauli un rudenīgu drēgnumu.
Mūsu pirmā pietura bija ''Beverīnas labirinti" Kauguru pagastā, kur varēja ne tikai apgūt viltīgos labirintus, bet arī apskatīt 370 koka skulptūras un izmēģināt 80 lielizmēra spēles. Labirintos varēja sastapt no bērnības pazīstamos multfilmu varoņus - Cūciņu Peppu, Simpsonu un Flinstonu ģimenītes, Minionus, kā arī dzīvnieku skulptūras. Drosmīgākie pievarēja Šausmu mežu. Īpašu interesi visiem radīja daudzveidīgās sporta aktivitātes - līdzsvara baļķi, dažādās spēles ar bumbu, šūpošanās šūpolēs.
Mūsu otrā pietura bija brīvdabas picērija "Vīnkalni" Brenguļos. Mūs sirsnīgi uzņēma Žentiņu ģimene, kas mums īsumā pastāstīja par picas vēsturi. Vīnkalnu saimniece arī pastāstīja par lauku tūrismu, īpaši pareklamējot kulināro tūrismu. Vidusskolēni iemācījās un uzzināja, kā ir jācep īsta itāļu pica. Katram bija iespēja izveidot picu pēc savas gaumes un garšas, cepot uz dzīvas uguns malkas krāsnī. Pēc picas izcepšanas mēs katrs nogaršojām savu meistardarbu. Bija ļoti gardi!
Paldies par atbalstu mūsu vecākiem un Suntažu pagasta pārvaldei!
Žurnālistikas pulciņa dalībniece Agnese Graudiņa
Attēlā: mūsu vidusskolēni.