Vārda dienu šodien svin: Alnis, Andulis

Projekts “Pils parka rozes” noslēdzies

rozesŠogad Ogres pašvaldība iesniedza pieteikumu biedrības "Latvijas Pašvaldību savienība" izsludinātajā projektā "Meža dienas 2020", kura devīze šogad ir "Meža nozare: skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai".
Ogres novada pašvaldība konkursā piedalījās ar ieceri labiekārtot Suntažu muižas parku, ierīkojot ainavisko rožu dobi un stādot kokus. Lai sagatavotu rožu dobi, skolas darbinieku grupa “Vidusskolas darbinieki”, direktora Mārtiņa Lejas mudināti,  iesniedzām  projektu “Pils parka rozes” Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, iegūstot finansējumu par kopējo summu 1468.56 EUR. Jūnijā tika uzsākts labiekārtošanas process: nospraustas precīzas dobes robežas, pārstādīti esošie apstādījumi, novecojušie utilizēti. Zemes virskārtas norakšanai nācās iesaistīt smago tehniku. Tika izrakta jaunās dobes teritorija, attīrīta no saknēm, nezālēm. Šos darbus tveicīgajās jūnija dienās veica skolas tehniskie darbinieki, t.sk. projekta dalībnieki.

Dobei tika sagatavota augsne no KKS-R Lafloras kūdras substrāta, kas paredzēts rozēm. Sadarbībā ar “Meža dienu” projektu un Meža attīstības fondu, Senijas Smiltnieces vadībā augusta beigās tika iegādāti un iestādīti rožu stādi. Noslēgumā dobes virskārtā tika uzbērta mizu mulča. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, nolēmām šajā procesā neiesaistīt skolēnus.

Projekta rezultātā:

  • labiekārtota un uzlabota kultūrvēsturiskā vide, priecējot skolēnus, vecākus, skolas darbiniekus un pils apmeklētājus svētkos un ikdienā;
  • sagaidot jauno mācību gadu, radīts pievilcīgs skats uz pils ēku;
  • esam saņēmuši neskaitāmus komplimentus no tūristiem, kas siltajās rudens dienās lielā skaitā apmeklē Suntažu pili, pils parku;
  • 120 dažādu augstumu un krāsu rozes akcentēs simetrisko pils galveno ieeju;
  •                       veiksmīgas plānošanas un sadarbības rezultātā, radām iespēju ķieģeļu balkona norūsējušo skārdu aizstāt ar mūsdienīgu betona materiālu.

Gribas cerēt, ka mūsu skolēni arī izjutīs tādu pašu lepnumu par katru sakopto stūrīti mūsu pils apkārtnē kā to izjūt skolas darbinieki un projekta īstenotāji.

Gunta Būmeistare, projekta “Pils parka rozes” koordinatore

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.