Vārda dienu šodien svin: Adele, Antra, Ada

Lekcija "Mežs ir mājas: dobumainie koki"

putni2019.gada 26. novembrī Suntažu vidusskolā viesojās pārstāvis no LOB Agnis Bušs, kur kopā ar saviem kolēģiem (virtuāli), novadīja interaktīvu nodarbību 7. un 8. klasēm par tēmu "Mežs ir mājas: dobumainie koki", liekot skolēniem aizdomāties par to, kas ir vērtīgs koks, jo jautājums, uz kuru vajadzēja atbildēt - kam tas ir vērtīgs? Kā arī pastāstīja par ekosistēmu pakalpojumiem, par putnu daudzveidību, kas apdzīvo dobumainos kokus, kā arī varējām iepazīties ar viena koka stāstu – vairāku gadu garumā.

“Iedomājies, ka mežs ir pilsēta. Mežs ir mājas daudzām dzīvām radībām. Tā patiešām ir. Un jo vecāka ir šī pilsēta, jo interesantāka un vērtīgāka. Tajā redzamas un atrodamas ļoti īpašas, pat gadu simtiem senas būves, kuras līdzinās  arhitektūras pieminekļiem – gan kultūrai, gan dzīvošanai, gan saimniekošanai. Ir arī pavisam jaunas un spožas. Tādā senā pilsētā teju ikviens var atrast vietu atbilstoši savām prasībām un interesēm. Tāpat ir ar mežu – jo vecāks tas ir, jo daudzveidīgāks, slēpjot sevī plašas iespējas patverties dzīvajam. Viena no šādām daudzveidības mājām ir dobumainie koki,” stāsta ornitologs Agnis Bušs.

 

Prieks, ka bija iespēja uzaicināt uz skolu pārstāvi no LOB un skolēniem bija iespēja piedalīties diskusijā un aizdomāties par to, kas atrodas mums apkārt un saskatīt tajā garīgas vērtības, ne tikai materiālās.

Sagatavoja: Ilona Kārkliņa

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.