Vārda dienu šodien svin: Jānis

9.a klases mācību ekskursija uz Līgatni

9a8.oktobrī mēs devāmies baudīt burvīgās rudens krāsas uz vienu no iecienītākajiem tūristu vietām – Līgatni.

Sākumā mēs apmeklējām Padomju laika īpaši slepeno objektu ar segvārdu „Pansionāts", kas atrodas Rehabilitācijas centrā ”Līgatne", tur mūs gide izvadāja 9 m dziļumā, pa telpām, kas tika stratēģiski izveidotas ārkārtas situācijām “X stundai”. Ja kāds grib sajust padomju laika dvesmu, tad  nu šī ir īstā vieta, tur saglabājušies gan lozungi, gan īpaši veidotas mēbeles, gan aprīkojums.

 

No neomulīgajām telpām devāmies dabā (tā mūs lutināja), kur gides pavadībā devāmies pastaigā pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru, jo kā izradās Līgatne radās līdz ar fabrikas izveidi. Mums bija iespēja apskatīt dzīvojamās ēkas un publiskās iestādes - kultūras namu, dzemdību namu, kā arī ielūkoties rekonstruētajā papīrfabrikas strādnieku dzīvoklītī (kur mums rādīja arī filmiņu “Līgatnes stāsts”) un  doties apskatīt smilšakmens atsegumos veidotās pagrabu alas, kurās vietējie iedzīvotāji var uzglabāt rudenī ievākto dārzeņu ražu. 

Dodoties ārā no Līgatnes, apmeklējām arī Vienkoču parku, kur varējām apskatīt dažādus kokgriezumus un interesantus veidojumus, piemēram, pudeļu māju, kā arī kokamatniecības muzeju ar seniem kokapstrādes darbagaldiem un instrumentiem un tuvāko muižu maketus.

Tad nu iedvesmas un informācijas pilni devāmies mājās.

Sagatavoja Ilona Kārkliņa, 9.a klases audzinātāja

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.