Vārda dienu šodien svin: Alnis, Andulis

5. klase viesojās "Mazajā Brīnumzemē"

brinumzemeSaulainā 12. septembra rītā 5. klase devās ekskursijā uz skaisto Siguldu. Pirmais galamērķis bija Mazā Brīnumzeme, kur bērni redzēja, kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule. Animatronika ir jauns pasaules un tajā notiekošo procesu izziņas veids, šajā tehnikā ir izveidota Mazās Brīnumzemes ekspozīcija Siguldā. Tajā viss ir kā dzīvē, tikai 87 reizes mazāks. Mākslinieciski izveidotas ieliņas, pa kurām pārvietojas auto; dzelzceļa līnijas, skolas, veikali, lauku sētas, pat kalns ar vēja ģeneratoru galā, kas bērniem patika visvairāk. Brīnumzemes gids Edmunds aizraujoši pastāsta kā tapa Brīnumzeme, kura nekad nebūs pabeigta, un mudina aizdomāties, kurš un kā veido šodienas Latviju.

 

Otrā nodarbības daļa norisinās 3D maketu būves darbnīcā, kurā katrs skolēns uzbūvē un izveido tādu Latvijas vietu, kurā viņš gribētu dzīvot vai strādāt, kad Latvijai svinēsim 150 gadus! Meistari iepazīstina skolēnus ar 3D maketu būves iespējām, dažādajiem telpiskajiem un taktilajiem materiāliem un mākslinieciskajām tehnikām. Nodarbības noslēgumā visus izveidotos maketus var aplūkot kopā, lai redzētu, cik skaista un aizraujoša ir pašu veidotā nākotnes Latvija. Iedvesmai savus maketus sasaiņojām un ņēmām līdzi. Secinājums - nākotnes daudzās iespējas un Latvijas izaugsme ir mūsu pašu rokās!

Tālāk mūsu ceļš ved uz Siguldas Svētku laukumu. Panorāmas rats paceļ mūs 30 metru augstumā, atklājot elpu aizraujošu skatu uz Gaujas senlejas ainavu, Livonijas ordeņa Siguldas pili, Turaidas pili Gaujas pretējā krastā, Krimuldas muižu un Siguldas pilsētu. Tas ir neaizmirstams piedzīvojums, tāpat kā brauciens ar vagoniņu pāri skaistulei Gaujai, ko daudzi veica pirmoreiz. Gaujas otrā krastā sagaidām autobusu, kas mūs aizvizina līdz Krimuldas baznīcai. Te sākas piedzīvojuma otrā daļa.

Krimuldas baznīca dibināta 1205. gadā pēc tam, kad lībiešu ķēniņš Kaupo atgriezās no Romas ar pāvesta Inokentija dāvanām – 100 zelta gabaliem, par kuriem priesteris Alobrands uzcēla Kaupo novadā  Kubeseles baznīcu. Tā ir vecākā mūra baznīca Latvijā, kas darbojas 24 h diennaktī. Ikviens ceļinieks te ir gaidīts. Īpaši ceļotājiem te izveidots namiņš, kurā var padzert tēju, kafiju, uzēst līdzpaņemto cienastu un vienkārši atpūsties ļoti skaistā un sakoptā vidē. Tas viss ir bez maksas! Lieliska mācībstunda jauniešiem, lai mācītos dāsnumu un pateicību. Bērniem tik ļoti patika, ka grūti bija pierunāt uzsākt ceļu tālāk. Gar mācītājmāju, šķērsojot vairākus tiltiņus, nokļūstam Kubeseles dabas takā. Kubesele ir agrākais Krimuldas nosaukums. Kubeseles dabas taka sākas pie Krimuldas baznīcas un ved gar vēstures un ģeoloģiskiem pieminekļiem Runtiņupītes krastos:  Krimuldas baznīcu un mācītājmāju, piemiņas akmeni draudzes skolotājam Jurim N. Ramanim, Kubeseles pilskalnu, Kaupo kapa uzkalniņu, Runtiņalu, Saulstariņu klintīm, enkurklučiem Gaujas krastā, Lielo akmeni, seniem baltu uzkalniņkapiem, Baronu kapiem, kur apglabāts arī ilggadīgais Krimuldas mācītājs Vilhelms Valters ar ģimeni.

Šī ir ļoti laba vieta, kur atbraukt un pavadīt veselu dienu staigājot pa līkločaino 3,6 km garo dabas taku. Var ne tikai apskatīt kultūras un dabas pieminekļus, bet arī smelties pilnu krūti svaiga un atspirdzinoša meža gaisa. Dažiem svaigā gaisa bija tik daudz, ka atpakaļceļā pa nogāzēm gribējās laisties lejup ritinoties, vai vienkārši atgulties uz takas un palikt...

Pēc garā pārgājiena jau rimtākā noskaņā izstaigājām Lilijas labirintu. Tas veidots pēc  Šartras katedrāles grīdā ierīkotā labirinta parauga. Kopš 4.gs. viena ceļa labirints kļuvis par vienu no plašāk izplatītajiem kristīgajiem simboliem cilvēka ceļam pie Dieva. Labirinta ceļš attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas aicina uz darbību. Tas nomierina cilvēku satricinājumos dzīves pārmaiņu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa. Vai var būt vēl kas pilnīgāks?

 

avoti:

https://www.skatkartes.lv/krimuldas-baznica-un-kubeseles-dabas-taka/

http://www.vietas.lv/objekts/krimuldas_kaupo_lillijas_labirints/

http://www.mazabrinumzeme.lv/

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.