Vārda dienu šodien svin: Augusts

Interaktīvā nodarbība "Makšķerēšanas aktivitātes"

Saulainā un vējainā 16. maija rītā pilns autobuss čalojošu bērnu dodas no Suntažu vidusskolas pagalma jūras virzienā, lai piedalītos Latvijas lauku konsultāciju centra un Vides aizsardzības pārvaldes rīkotajā nodarbībā “ Makšķerēšanas aktivitātes . Vai iekšzemes skolēnu domas par ūdens nozīmi un dzīvību tajā mainīsies pēc piejūras pilsētas  apmeklēšanas?

            Salacgrīvā  mūs laipni sagaida Dabas aizsardzības pārvaldes izglītības centra “Ziemeļvidzeme”  pārstāve Inta Soma, kura ieved 7., 8. a un 8. b skolēnus un viņu audzinātājas I.Puķi, I.Kārkliņu, I.Ludāni  Latvijas ūdeņu un zivju pasaulē. Piedaloties daudzveidīgās praktiskās aktivitātēs, iepazīstam Latvijas zivju daudzveidību, vietas, kur tās vislabprātāk uzturas, veidu, kā noteikt zivju vecumu un citu interesantu informāciju, piemēram, ka ķilavas un šprotes nav divas dažādas zivis un bundžiņās jūrā nepeld, zivs ir viena – brētliņa – un atkarībā no tās apstrādes veida iegūst attiecīgu nosaukumu. Turpinot ciemošanos izglītības centrā, apmeklējam interaktīvo izstādi “Lasis godā celts”, kurā gan no speciālistes stāstītā, gan demonstrētās filmiņas, gan veicot interaktīvos uzdevumus vairāk uzzinām par šo vērtīgo zivi.

            Apmeklējums nebeidzas ar  Dabas aizsardzības pārvaldes mājīgajām telpām, apejot apkārt milzīgai baļķu sienai Salacgrīvas ostā, kas nu jau vairākus gadus aizsedz vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem skatu uz jūru, nonākam pludmalē, kur aktīvi darbojamies, meklējot un atpazīstot dažādas Baltijas jūras ūdeņos sastopamās gliemenes.

            Pēc interesantām nodarbībām vietējā ēstuvē ir iespēja nogaršot tepat jūrā ķertos grunduļus. Tad pie Salacgrīvai vārdu devušās upes tiekamies ar vietējā makšķernieku kluba “Salackrasti” vadītāju Oļegu Sumčenko, kurš mudina nostiprināt saudzīgu attieksmi pret Latvijas ūdens resursiem, daloties ar savu pieredzi ūdeņu kopšanā, maluzvejnieku kontrolēšanā un lielāko izvilkto zivju rekordiem. Aizrautīgā diskusijā ar Oļegu Sumčenko  iesaistās ar 10. klases audzēknis Pēteris.  Raisās idejas par jauno makšķernieku klubiņu Suntažos.

            Atceroties dienas laikā dzirdēto un redzēto, zinošākie saņem balviņas no Latvijas lauku Konsultāciju centra, bet 16 gadus nesasniegušie skolēni katrs saņem savu makšķernieka – juniora karti, kas apliecina piederību šī aizraujošā vaļasprieka cienītāju saimei.

Lai saulaina vasara un ne asakas!
Skolotāja Indra Puķe

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.