Vārda dienu šodien svin: Augusts

8. a klases mācību ekskursija uz Jūrmalu

8klase Jurmala2019.gada 7. maijā 8.a klase devās mācību ekskursijā uz Jūrmalu, kas ir Latvijas lielākā kūrortpilsēta, kura atrodas Vidzemē, apmēram 25 kilometrus uz rietumiem no Rīgas.
Tā kā laiks mūs lutināja ar saulīti, tad baudījām Latvijas dabas skaistumu vispirms apmeklējot Ragakāpas dabas parku, kas ir ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Parkā ir ierīkotas divas dabas takas. Viena no takām ved cauri priežu mežam, ir aptuveni 2 km gara, un pārsvarā to veido koka laipas. Tajā ir izvietoti arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās - kāpnes.


Pa ceļam apmeklējām Jūrmalas brīvdabas muzeju, kas ir veidots kā vēsturiskā mantojuma glabātājs un Jūrmalas senākās pamatnodarbes – zvejniecības popularizētājs sabiedrībā, atrodas netālu no Lielupes ietekas jūrā, pie Ragakāpas dabas takas. Muzeju veido 19 un 20 gs. piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām, bagātīgu laivu un enkuru kolekcija un zvejas kuģi. Muzejs var lepoties ar daudzveidības un autentiskuma ziņā unikālu striķu un virvju vīšanas piederumu un rīku kolekciju.
Tālāk sekoja pastaiga gar jūras krastu, kur daži izbaudīja arī ūdens priekus un tad jau devāmies gar Jūrmalas vasarnīcām, lai paskatītu ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses – Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, kurā izvietots memoriālais muzejs, tur gide izstāstīja par latviešu ievērojamāko  dzejnieku dzīvesstāstiem un viņu radītajiem darbiem.
Kā pēdējais pieturas punkts bija Dzintaru koncertzāle un pludmale un tad sasmēlušies jūras enerģiju devāmies atpakaļ uz mājām.

Sagatavoja 8.a klases audzinātāja Ilona Kārkliņa

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.