Vārda dienu šodien svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Ūsiņdiena - Latvijas Skolas somas pasākums

usinsPēc ģimeniski aizvadītām Lieldienām, Suntažu vidusskolas 1.-4.klase 24.aprīlī iepazina Ūsiņdienas tradīcijas  kopā ar folkloras kopu “Brička”. Ūsiņdiena  bija pirmā pieguļas un arī ganu diena. Ganos iešana šoreiz izpalika, bet tas nemazināja mūsu aktīvo līdzdarbošanos. Ūsiņš ir tas, kas atnes zaļu zāli un kokiem lapas, tātad tas saistāms ar pavasara un gaismas atgriešanos un tās šodien netrūka! Saule mūs lutināja visa pasākuma laiku.

  Ūsiņš tiek uzskatīts par zirgu sargātāju. Visas ieražas un rituāli, kas tiek darīti šajā laikā, tiek darīti ar domu – kā es daru šodien, tā arī būs visu vasaru. Tāpēc mēs draudzīgi rībinājām, dziedājām, gājām tradicionālās rotaļās un vārījām pentāgu (īpašo pieguļnieku ēdienu no olām, piena, kviešu miltiem, sviesta un mazliet sāls.) Gatavojoties šiem svētkiem, skolēni rīta agrumā vāca pirmās izdīgušās zaļās lapiņas, lai ēdiens izdotos neparastāks.

 

Vienu no tradicionālajiem rituāliem veica arī mūsu skolas direktors: ar cirvja kātu iespiežot zemē iedobi un tajā ielejot gatavā pentāga pirmo karoti kā ziedojumu Ūsiņam, lai tas rūpētos par skolas “ganāmpulku” un ganiem līdz pašiem Mārtiņiem.

Pēc mūsu aprēķiniem, vasaras cēlienam jābūt ražīgam, svētīgam, pasargātam no jebkādām nejaušībām un ķibelēm!

Paldies folkloras kopai “Brička” un tās atraktīvajai vadītājai Līgai Brodužai par iespēju pavadīt šo pēcpusdienu latviskās noskaņās, kā arī Suntažu k/n un personīgi Kristīnei Norkusai par sadarbību un pentāga gatavošanas kūrēšanu.

Pasākums īstenots iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Teksts, foto: Gunta Būmeistare

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.