Suntažu "Profesionālis"

el9. martā Suntažu vidusskolas programmas "Starts" dalībnieki piedalījās projekta "Esi līderis!" organizētajā profesiju iepazīšanas spēlē "Profesionālis". Mūs laipni uzņēma Gulbenes jauniešu centrs "Bāze", kura 4 stāvos bija izvietoti kontrolpunkti ar dažāda veida uzdevumiem par Rīgas Brīvostas darbību. Iepriecināja mūsu komandu "ASA" ( Adriāna Krūze, Sanija Zandberga, Amanda Vendele) un "Punktsviens" ( Ivars Melnis, Edvards Karlsons, Reinis Bertāns) saliedētā  darbība un prasme uzklausīt komandas biedru dažkārt atšķirīgo viedokli.
Spēlē piedalījās 37 komandas no Vidzemes un Latgales. Lai arī neiekļuvām labāko pieciniekā, bijām gandarīti par iegūto pieredzi šāda veida spēlēs. Piebildīšu, ka programmu "Starts" 7. - 9. klasei skola realizē tikai otro gadu.


Lūk, daži viedokļi: "Spēle iemācīja būt saliedētākiem, uzklausīt un pieņemt cita viedokli. Tās laikā inodibinājām labas attiecības ar citu skolu skolniecēm. Iemācījāmies efektīvi strādāt komandās. Prezentāciju laikā bija iespēja attīstīt skatuves runas prasmi un pārvarēt stresiņu, " tā Sanija Zandberga. Amanda Vendele atzīmē, ka patika kopā pavadītais laiks un gūtā pieredze, publiski uzstājoties.

" Man ļoti patika komandu iepazīšanās savā starpā. Spēle nebija pārāk grūta, bet bija pie kā piedomāt. Uzdevumus varēja izpildīt, iepriekš iepazīstoties internetā ar Rīgas Brīvostas darbību un klausoties prezentācijā spēles sākumā. Vadītāji bija draudzīgi, ar labu humora izjūtu. Atvadu pasākums bija jauks un omulīgs. Kaut arī spēle bija mazliet par garu, man tā ļoti patika. Man nebūtu iebildumu nākotnē braukt vēl uz šādiem pasākumiem," saka Ivars Melnis.

Foto, teksts: Gunta Būmeistare