Projekts "Latvijas skolas soma"

46403346 760372780965733 3630424220518842368 nMārtiņdiena iekrīt laikā, kad rudeni nomaina ziema un raža no dārziem un laukiem jau novākta un visa kā ir diezgan, lai galds būtu bagātīgi klāts. Mārtiņos būtu jābūt sarūpētam visam nepieciešamajam, lai izturētu un pārdzīvotu garo ziemu. Latvieši Mārtiņdienā tradicionāli galdā likuši zirņu pikas un gaili, skaļi rībinājuši un saukuši gaismu. Arī Suntažu vidusskolas 1.-4. klases skolēni kopā ar folkloras kopu “Graudi” uzzināja par šīm tradīcijām, gāja rotaļās, kopīgi dziedāja un rībināja, lai ātrāk atnāk gaisma. Bērnu ieinteresētība un aktivitāte lika domāt, ka šīs tradīcijas vēlāk tiks īstenotas ģimenēs. Suntažnieki var būt lepni, jo mums pašiem ir savs Mārtiņš - skolas direktors, kas arī ievadīja šo pasākumu. Šis pasākums tika īstenots iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci.
Suntažu vidusskolas ārpusstundu darba organizatore Gunta Būmeistare
Foto: Andris Linde