6. a klases mācību ekskursija

Adazu cipsi 030417 6a klase2017. gada 3. aprīlī Suntažu vidusskolas 6.a klases skolēni devās mācību ekskursijā. Kā sākumpunkts, kuru mēs apmeklējām, bija Rīgas ūdensapgādes muzejs, kas atrodas Baltezerā, tas ir viens no ievērojamākajiem ūdensapgādes muzejiem Eiropā. Vecās Baltezera ūdens sūknētavas telpās iekārtotais muzejs dibināts 1988. gadā. Muzeja eksponāti ļauj izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Tālāk mūsu ceļš veda uz “Ādažu čipši” ražotni, kur gides pavadībā tika parādīti lielie kartupeļu kalni, no kuriem tiek ražoti čipši un tad, atbilstoši satērpti, devāmies uz uzturklasi, kas bija ļoti mūsdienīgi iekārtota. Tur izstāstīja gan par kartupeļu īpašībām, gan uztura piramīdu, par čipšu ražošanas procesu, tika uzdoti arī dažādi āķīgi jautājumi. Un tad sekoja garšīgākā daļa – degustācija, varēja nobaudīt ap 10 dažādu čipšu veidiem un savu īpašo čipšu pagatavošana, kur katrs varēja izvēlēties sev tīkamākās garšas, bet masa nevarēja pārsniegt 60 gramus. Beigās katrs saņēma arī dāvaniņu – aproci un čipšu paciņu.

Saēdušies tālāk devāmies uz atjaunoto Rīgas motormuzeju, kur muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati vairākos stāvos – tur varēja apskatīt gan auto attīstības ceļu, gan 20-to, 30-to un 40-to gadu auto, gan kremļa un kulta auto eksponātus, kā arī  apskatīt auto un moto sporta pārstāvjus, tos visus bija iespēja iepazīt ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs.

Kā foršāko no muzeja iespējām skolēni atzina busiņu, kurā, ērti iekārtojoties, varēja izbaudīt braucienu ar ļoti runātīgu padomju laika šoferīti, un bērnu laukuma aktivitātes.

Pēc garās dienas izbaudot vēl galvaspilsētas piedāvātās maltītes iespējas, devāmies mājās, lai ar jaunu sparu turpinātu mācību darba nedēļu!

6.a klases audzinātāja Ilona Kārkliņa