Ziemassvētku pasākumi Suntažu vidusskolā

Signe KristAr 19. decembri aizsākās gaišs un neparasta satraukuma pilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Svētkiem viss gatavs- tērpi sašūti, teksti iemācīti, skola izrotāta, bet, ja nu Ziemassvētku vecītim īpašumā ir tikai kamanas!? No sniega ne miņas! Nē, viss kārtībā - braukdams ar velosipēdu, viņš ir klāt pirmajā Ziemassvētku pasākumā 1.-4. klasei “Sniegavīra Ziemassvētki”. Kā uzcelt sniegavīru bez sniega, uz šo jautājumu var atbildēt Mākslas skolas skolotāja Inese Birža un 2. klase. 1. klases sniegpārsliņu deja atmosfēru rada vēl ziemīgāku, līdz 4. klases velnēni ierodas ar pavisam citu ideju - nopostīt uzcelto skaistuli. Bet pateicoties 3. klases rūķiem un pozitīvajām emocijām, labais uzvar-sniegavīrs atkal ir goda vietā un priecē gan Ziemassvētku vecīti, gan palīdz 1.-4. klases korim uzburt svētkus dziesmās.

 

Nav ilgi jāgaida un sākas svētki pilī. Tur šoreiz notiek “Kaķu un peļu Ziemassvētki”. 5-gadīgie pelēni un 6-gadīgie kaķēni dzied, dejo, iet rotaļās, jo sagaidījuši pie sevis ne tikai Ziemassvētku vecīti, bet arī pils ķēniņu (direktors Mārtiņš Leja) un ķēniņieni (mācību pārzine Skaidrīte Andževa).

Svētkus turpina 5.-8.klases grupa ar “Velnēna Ziemassvētkiem”.Teātra pulciņa aktieri ne tikai ienes labestīgu gaisotni, bet nerātno velnēnu pārliecina darīt labus darbus, kas noteikti kļūst vienkāršāk, skatoties 5.klases sirsnīgajā dejā, klausoties 6. a un b klases dzejoļos un dziesmās. 7.un 8.klases sveču gaisma atmosfēru padarīja vēl labvēlīgāku un ... Velnēna pārvērtības notiek visu skatītāju acu priekšā.

ozio_gallery_nano

Nākamajā dienā pie sevis aicina “Suntiņu” jaunākā grupa ar izrādi “Vecīša cimdiņš”. Čaklākie skatītāji pēc dāvanu saņemšanas mēģina uzspēt uz 9.-12. klases izrādi ”Trīs zvaigznes”. Sižetisko līniju izvēlējusies 11. klase, atspoguļojot Latvijas novadu pērles arhitektūrā, mākslā, literatūrā, iedzīvinot “Straumēnu” latviskās vērtības un emocijas šajā svētku vakarā. Emocionāli spēcīgi! Bet katra klase demonstrēja atsevišķu novadu daiļdarbu savā režijā. Var tikai sajūsmināties par jauniešu izdomu un aktierspēli.

 

ozio_gallery_nano
 

  1. decembrī “Suntiņu” vidējā grupa ar izrādi “Ziemassvētku krāsas” izkrāsoja kluso Ziemassvētku laiku daudz jautrāku un krāsaināku.

Paldies visiem, kas ar savu darbu un klātbūtni ienesa gaišumu un mīļumu Suntažu vidusskolā.

Gaišus un ģimeniskus Ziemassvētkus vēlot, Gunta Būmeistare