Balvas saņem Ogres novada „Gada skolotāji”!

skolotaji21.oktobrī Ogres Kultūras centrā notika pasākumus pedagogiem, kurā Ogres novada pašvaldība sveica labākos, pasniedzot balvu „Gada skolotājs”. Svinīgo pasākumu atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis ar pateicību pedagogiem par paveikto darbu bērnu un jauniešu izglītošanā. Pedagogus sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane, Ogres starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Airisa Lepere un pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvji.

Balvai nominēti bija 59 pedagogi piecās dažādās nominācijās.

Nominācijā "Par inovācijām izglītības procesā" bija pieteikti 12 pretendenti, starp kuriem arī Suntažu vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāja Ilona Kārkliņa, jo skolotājas vadībā skolēnu izcīnītie diplomi aizņēmuši jau divas krātuves. Ilona saņēma pašvaldības atzinības rakstu par paveikto darbu. Galveno balvu saņēma Ogresgala pamatskolas mūzikas skolotāja Inese Dudele.

Nominācijā "Par ieguldījumu un sasniegumiem atbalsta pasākumu nodrošināšanā izglītojamajiem" starp 8 pretendentiem bija Suntažu vidusskolas sociālais pedagogs Ieva Jakobsone, kura ir kā tilts starp skolēniem, vecākiem un pedagogiem. Ievai tika pasniegts pašvaldības atzinības raksts. Galveno balvu saņēma Madlienas vispārējās izglītības iestādes "Taurenītis" logopēde un pirmsskolas skolotāja Vija Celma.sssn

Suntažu vidusskolas skolotāja Inita Andževa, kura jau 25 gadus vada vidusskolas kori un spēj katram bērnam iemācīt nodziedāt augšējo „do”, bija izvirzīta nominācijā "Par ieguldījumu un sasniegumu audzināšanas un ārpusstundu darbā", kur kopējais pretendentu skaits bija vislielākais-17. Galveno balvu saņēma Ogres sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Jolanta Bardovska.

Suntažu vidusskolas direktora vietniece ārpusstundu darbā Gunta Būmeistare, bez kuras līdzdalības nenotiek neviens skolas pasākums, pārstāvēja Suntažu vidusskolu nominācijā "Par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību". Guntas darbs tika novērtēts, un viņa saņēma pašvaldības atzinības rakstu. Galveno balvu saņēma Ogres tehnikuma mākslas un dizaina nodaļas pedagogs Toms Ezerietis.

Bijušais Suntažu vidusskolas sporta un mājturības skolotājs Dzintars Andževs, kurš skolēniem mācīja mest bumbu grozā un pareizi izvirpot svečturi vairāk kā 30 gadus, bija nominēts balvai "Par mūža ieguldījumu izglītībā" un bija viens no četriem pedagogiem, kas saņēma atzinības rakstu. Galveno balvu, skaļu klātesošo aplausu pavadīts, saņēma Madlienas vidusskolas sporta skolotājs Jevgēnijs Liepa, kuru pirms balvas saņemšanas sagaidīja pārsteigums, jo uz skatuves tika aicināti Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, Suntažu vidusskolas direktors Mārtiņš Leja un Madlienas VPII "Taurenītis" vadītāja Ingrīda Mārtiņa. Kā izrādījās, visiem trijiem sporta pamatus apgūt Madlienas vidusskolas sporta zālē palīdzējis, tieši, Jevgēnijs Liepa, un nu bijušie skolēni pateicās skolotājam par ieguldīto darbu skološanā, ieaudzinātajām vērtībām un radīto mīlestību pret sportu.

Uz svinīgo pasākumu atbalstīt Suntažu vidusskolas nominantus bija devusies gan skolas administrācija, gan darba kolēģi. Skolas kolektīvs ir pārliecināts, ka mūsu „piecinieks” ir vislabākais Ogres novadā!

Mārtiņš Leja