Vārda dienu šodien svin: Augusts

Ekskursija uz Skudru māju

Mūsu mazie pirmsskolas “Suntiņi 2”grupas bērni 6. aprīlī devās mazā ekskursijā apskatīt “Skudru māju”.

Skolotāja Santa ar skolotāju palīgu Zandu devās kopā ar bērniem šajā mazajā braucienā. Piebrauca mazais, baltais busiņš un šoferītis Mihails aicina visus, lai katrs atrod savu vietu busiņā. Bērniem acis zib, seju rotā smaids un drīz vien jau katrs sēž savā krēslā un ar nepacietību gaida, kad tad tas busiņš brauks. Busiņš pavisam drīz aizved mazos pētniekus uz vietu, kur var apskatīt divas lielas  “skudru mājas”.
No busiņa katrs bērns steidz izkāpt un skolotāja ar skolotāju palīgu palīdz katram. Pirms dosimies skatīties, katrs atrod savu vietu, lai būtu savs riņķītis, lai “vilcienā” dotos līdz norunātajai vietai.
Bērni pa ceļam vēro meža malā lielu skudru pūzni. Skolotāja izstāsta, ka mežā nedosimies, jo sakritušas daudz lapas, sakrituši zari. Vilcieniņš ar bērniem trauc tālāk, līdz nonāk pļaviņā un skolotāja uzaicina bērnus sasveicināties ar visiem. Skaita visi kopā dzejolīti -
Labrīt, saku saulītei,
Labrīt, saku zemītei,
Labrīt saku putniņiem,
Labrīt saku skudriņām,
La-bu-rīt! (izsit ar plaukstām).
Bērni dodas pie skudru mājas, skolotāja pastāsta, ka tas ir skudru pūznis - skudru nams. Skolotāja kopā ar skolotāju palīgu un bērniem noskaita dzejnieka Lasmaņa dzejolīti “Skudriņas”:
Tek, tek, tek, tek,
Kas tur tā tek?
Skudriņas tek,
Vai tām kas deg?
Sīksīkas zālītes,
Skujas un vālītes
No malu maliņām
Velk tās uz aliņām.
Skolotāja aicina bērnus vērot mazās, brūnās, kustīgās skudriņas. Viņai rokās ir palielināmais stikls, bērni vēro to un uzmanīgi klausās- man ir burvju stikliņš, ar kuru mēs skudru varam papētīt sīkāk, caur kuru skatoties skudra paliek lielāka. Gribat redzēt lielu skudru? Bērni vēro skudras! Paskatieties, tām ir galva, acis, kājas, tām ir brūna krāsa.
Skolotāja jautā skolotāju palīgam Zandai - vai groziņu Tu paņēmi, protams groziņš līdz. Skolotāja visus bērnus aicina būt kā čaklām skudriņām, salasīt priežu čiekurus. Bērni aši lasa čiekurus, cits paņem divus čiekurus rokās un steidz tos groziņā ielikt, cits paņem vairāk un tikai tad dodas uz groziņa pusi. Groziņš pilns, skolotāja aicina bērnus nedaudz atpūsties, bērni tiek pacienāti ar bumbieriem. Bērni mazliet atpūtušies, nu var atkal rotaļās iet. Visi iet rotaļā “Kas dārzā?”
Skolotāja aicina katram atrast riņķīti un doties uz busiņu. Bērni atvadās no skudriņām, lai brauktu atpakaļ uz grupiņu.
Paldies šoferītim Mihailam par jauko braucienu!
Paldies skolotājai Santai un skolotāju palīgam Zandai par iespēju doties šajā ekskursijā. (Vairāk bildes skolas FB lapā)

IMG 0145IMG 0153

Pirmsskolas izglītības metodiķe Maija Berga

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.