Vārda dienu šodien svin:

Lai visiem novada skolēniem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas un atvieglotu pieteikšanos

onip 0Lai visiem novada skolēniem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas un atvieglotu pieteikšanos izvēlētajā vispārējās vidējās izglītības iestādē vispārējās vidējās izglītības programmas novirzienā, ir izstrādāta kārtība vienotai izglītojamo reģistrēšanai un uzņemšanai 10. klasē Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestādēs. Kārtību iespējams apskatīt šajā saitē.

Pretendenti reģistrējas uzņemšanai pašvaldības izglītības iestāžu 10. klasēs no katra gada 1. maija līdz 20. jūnijam, elektroniski aizpildot reģistrācijas pieteikumu pašvaldības tīmekļa vietnē www.ogresnovads.lv. Reģistrācijas pieteikumu varat skatīt arī šajā saitē. 

Reģistrācijas pieteikuma aizpilde jāveic vienā reizē. Lai iepazītos ar reģistrācijas pieteikuma jautājumiem, aicinām tos apskatīt pirms pieteikuma aizpildes

Šajā saitē

Aizpildot pieteikumu, svarīgi precīzi norādīt visu prasīto informāciju! Pieteikumā prasītais pretendenta pamatojums par savu motivāciju mācīties izvēlētajā pašvaldības izglītības iestādē un  programmas novirzienā ir viens no vienotajiem uzņemšanas kritērijiem un veido 10 % no kopējā vērtējuma. Motivācijas  atbilžu vērtēšanas kritēriji pieejami

Šajā saitē

Iesniedzot aizpildīto pieteikumu (nospiežot pogu Reģistrēt), parādīsies informācija, ka pieteikums ir reģistrēts Ogres novada pašvaldības datu bāzē un pieteikuma iesniedzējs uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi  saņems pieteikuma reģistrācijas numuru.

Šo informāciju (numuru) ieteicams saglabāt, izdrukāt vai pierakstīt, jo pēc tā varēs sekot informācijai par konkursa rezultātiem.

Lai pieņemtu izsvērtu lēmumu par vidējās izglītības izvēli un citām jauniešu iespējām Ogres novadā, aicinām iepazīties ar brošūru “Vispārējās vidējās un profesionālās vidējās izglītības, neformālās un interešu izglītības piedāvājums Ogres novadā”. Brošūra pieejama

Šajā saitē

Izglītības pārvaldes speciālisti sadarbībā ar pedagogiem izveidojuši arī īpašu tabulu, kurā katram studiju virzienam piekārtoti vidusskolas programmas novirzieni. Tabula pieejama šajā saitē. Ja skolēns domā, ka nākotnē varētu studēt arhitektūru, tad tabulā redzams, kuras vidusskolas programmas ir vairāk piemērotas šī mērķa sasniegšanai. Šis ir vēl viens rīks izsvērtāka lēmuma pieņemšanai. 

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības, tad no 2022. gada 1. maija Ogres novada Izglītības pārvalde nodrošina konsultācijas, sazinoties pa tālruni +371 29412754 vai izmantojot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Skolotāju diena 2021

skolLai arī skolotāju diena ir oktobra pirmajā svētdienā, Suntažu vidusskolā tā tika svinēta 1. oktobrī, un, kā ik gadu, par svētku norises organizāciju atbildīga bija 12. klase.
Šī gada divpadsmitie ļoti vēlējās iejusties skolotāju lomā un iemēģināt spēkus mācību stundu vadīšanā, tāpēc, lai varētu šo īstenot, tika piesaistītas arī pārējās vidusskolas klases, kā arī skolēnu pašpārvaldes dalībnieki. Līdz ar to piektdienas 5. mācību stundu vadīja skolēni, mācību saturu saskaņojot ar priekšmetu skolotājiem.
Savukārt, skolotājiem šajā laikā bija iespēja iejusties skolēnu lomā un izbaudīt visgarāko skolēnu busiņa ikdienas maršrutu. Tā kā diena bija apmākusies, skolotājiem bija uzdevums pa ceļam atrast 12 “saulītes”, kurās iekšā bija burti. Atgriežoties skolā un sarindojot visus burtus pareizā secībā, skolotāji uzzināja, ka “Skolas spēks ir skolotāji!”.
Pēcpusdienā, skolotājiem atgriežoties no izbrauciena, 12. klase viņus jau gaidīja pils balkonā ar pašu gatavotu cienastu. Kopīga dalīšanās iespaidos par dienas laikā piedzīvoto, gardumu baudīšana un noslēgumā – kopbilde!

Miķeļdienas rudenīgais kvadrātmetrs

zzz28.septembrī klases stundā katrai klasei bija jāizveido ziedu un dažādu citu rudens velšu kompozīcija skolas pagalmā. Kā arī izveidotajai kompozīcijai jāizdomā interesants nosaukums.
Kamēr veidojām “Rudenīgo kvadrātmetru” dziedāja 1.- 4. klašu koris. Pasākumā piedalījās visas klases un rezultāts bija patiešām brīnišķīgs.
Es domāju, ka ikvienam bija vismaz neliels prieciņš par skaistajām kompozīcijām.
Žurnālistikas pulciņa dalībniece, 9. klases skolniece Anita Liepiņa.
 

Personīgā higiēna. Lekcija 5. un 6. klašu skolēniem.

higiena2021. gada 21. un 28. septembrī Suntažu vidusskolas 6. un 7. klašu skolēniem notika Slimību profilakses un kontroles centra veidotā izglītojoša nodarbība “Personīgā higiēna”. Šoreiz pasniedzējas – Karina un Renāte ar klasēm sadarbojās ZOOM platformu (tiešsaistē) un papildus Mentimeter prezentācijas.
Pasākumu kopums sastāvēja no divām 40 minūšu ilgām nodarbībām, kuru ietvaros tika apskatītas sekojošas tēmas par personīgo higiēnu pusaudžiem:
  • sviedru dziedzeru izmaiņas, pareiza ķermeņa higiēna un apģērba izvēle;
  • roku higiēna, t.sk., roku mazgāšanas nozīme, biežums un pareiza mazgāšanas tehnika;
  • sejas ādas izmaiņas, tās pareiza kopšana;
  • matu un galvas ādas kopšana;
  • mutes dobuma higiēna, t.sk., zobu tīrīšanas nozīme, biežums un pareiza tīrīšanas tehnika;
  • intīmās zonas higiēna.

Dzejas dienas 2021

dzejaDzejas dienas varētu mums būt jebkura diena gadā, taču septembris ir kā attaisnojums, kāpēc Dzejas dienu notikums drīkstētu būt svarīgāks par kādu citu steidzamu darbu, un septembris ir arī noskaņa, kas ikvienu Dzejas dienu pasākumu ievij zināmā romantikā.
Dzejas dienas ir arī viena no tām burvīgajām tradīcijām, kas katru mūsu rudeni padara īpašu.
“Skaistas un patīkamas lietas jēga runā pati par sevi, tā nav jāmeklē”, neatceros, kurš teicis šos vārdus, bet tradīcija, kas saglabāta 56 gadu garumā, jau vien pierāda to, ka tai ir jēga.

Sporta diena Suntažu PII

klkl23.09. sporta diena norisinājās Suntažu pirmsskolas grupās un 27.09. sportoja Lauberes filiāles bērni. Paši mazākie bērni kopā ar audzinātāju mums parādīja savus iesildīšanās vingrinājumus. Tad pārējie iesildījās ar 2021. gada Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu mazajiem. Kad bijām iesildījušies devāmies uz stadionu , kur piedalījāmies dažādās stafetēs. Rudens rūķis sajaucis dārzeņus, mēs tos sašķirojām un salikām pareizās kastēs. Pārnesām vāverītei ziemas krājumus (kastaņus). Pārbaudījām savas līdzsvara un mešanas spējas. Iejutāmies kartupeļu lomā- lecām ar maisiem.
 
 
 
 
 

1. klases un pirmsskolas tikšanās ar Helper Latvia un suni Keriju.

maigursVai iespējams noslēpties no suņa?
28.09.2021. Suntažu vidusskolas 1.klases skolēni, kā arī bērnu dārza 5. gadīgo un 6. gadīgo grupu bērni un viņu audzinātājas aicināja ciemos vācu aitu suni Keriju un viņas saimnieku Maiguru no biedrības Helper Latvia. Helper Latvija ir bezpeļņas organizācija, kas bezvēsts pazudušos meklē ar suņiem. Izglītojošā stāstījumā visi uzzinājām, ka katram no mums ir sava unikālā smarža, pēc kuras mūs var atrast gan cilvēku pūlī, gan mežā. Kerija ar saimnieku demonstrēja, kā tas notiek. Bija gan paslēpes, gan atrašanas prieks. Uzzinājām, ka, lai Kerija mācētu šo darbiņu labi paveikt, nepietiek tikai ar dabiskajiem suņa instinktiem un labu ožu, ļoti svarīgs ir treniņu process, kad tiek “izspēlētas” dažādas epizodes. Uzzinājām arī to, ka vācu aitu suns Kerija nebūt nedzīvo Vācijā un labākā balva par labi padarītu darbiņu Kerijai ir našķi un, ka suņi tikai ļoti, ļoti mazliet atšķiras no vilkiem. Īpašs brīdis katram bērnam bija, kad varēja samīļot Keriju, daži dabūja pat sirsnīgu suņa buču.
Paldies Helper Latvia, īpaši Kerijai un Maiguram par pacietību atbildot uz jautājumiem un sniedzot paraugdemonstrējumus.
Paraugdemonstrējumos piedalījās un dienu kopā ar visiem izbaudīja Elita Kārkliņa.

6-gadīgo pirmsskolas grupiņas rudens ekskursija

pirmsskJau pērn mēs, pirmsskolas 6-gadīgo bērnu grupa, plānojām doties apskatīt meža dzīvniekus Līgatnē. 2020. gada rudenī piedalījāmies vidusskolas labo darbu nedēļas ietvaros rīkotajā akcijā “Kārumi Līgatnes dzīvniekiem”, bet ierobežojumi valstī piespieda mūs atlikt braucienu.
Līgatnes dabas taku mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv ir ievietoti interesanti un izglītojoši video, kas iepriekš ļāva bērniem iepazīties ar dzīvnieku izskatu un ieradumiem.
Pētot karti, uzzinājām, kurp vedīs takas, kur būs atpūtas vietas un rotaļu laukums, kādus dzīvniekus varēs skatīt, ka mūsu ceļš vedīs gar Latvijas garāko upi Gauju. Bērniem ir liels piedzīvojums - kolektīvs brauciens ar autobusu, noteikumi, kas jāievēro, jāparakstās par to ievērošanu, praktiskas dabas jautājumi par līdzņemamo.

"Suntiņu" rudens ekskursija

suntiniSaulainā 16. septembra rītā tēmas “Notikums mežā” ietvaros pirmsskolas grupa “Suntiņi 1” devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas takām, kur nostiprinājām savas zināšanas par meža zvēriem. Kopā mēs izstaigājām ~4-5 km garās takas, kuras mums izrādīja gids Kaķis. Mēs redzējām lielos brūnos lāčus Miku un Puiku, mežacūkas, vāveres, jenotsuni, bet staltbrieži un stirnas bija noslēpušies bērzu birzītē. No putniem mūs iepriecināja meža pūces Aktrise un Rūķītis, ūpji- Dāma un Hugo. Paldies Matīsa vecāmammai par gardi uzceptajiem pīrādziņiem. Devāmies mājup piekusuši no garās pastaigas ar daudz iespaidiem par meža dzīvnieku dzīvi.
Teksts un foto: pirmsskolas skolotāja Ivonna Gisiča
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Valodu diena 2021

raivoSeptembris ir jauna mācību gada un rudens sākums, un septembris ir laiks, kad mēs, iespējams, vairāk lasām dzeju, runājam par tās radīšanas procesu, godinām dzejas dižgarus.
Šīgada skolas valodas / dzejas dienu devīze ir “Dzeja dzīvo”. Skaistā septembra pēcpusdienā vidusskolēnus uz oriģinālu dzejas stundu, veltītu Knutam Skujeniekam, skolas bibliotēkā aicināja bibliotekāre Valda Tuča un latviešu valodas un literatūras skolotāja Indra Puķe. Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, Suntažu vidusskolas tradicionālie dzejas lasījumi šogad notika katrai klasei atsevišķi. Skolēni klausījās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem, saistošo stāstījumu par Knuta Skujenieka dzīvi un daiļradi. Un katras nodarbības noslēgumā, protams, skanēja vidusskolēnu izvēlēto dzejoļu lasījumi.
Lai mums visiem dzejiski krāšņs rudens!
Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Indra Puķe
Attēlā: dzeju lasa 12. klases skolnieks Raivo.

Vidusskolēnu rudens ekskursija

1116.septembrī 10.,11.,12. klases audzēkņi ar audzinātājām Indru Puķi un Kristīni Zobenu devās pētīt lauku tūrisma piedāvājumus Valmieras pusē.
Laiks visus lutināja ar skaistu rīta sauli un rudenīgu drēgnumu.
Mūsu pirmā pietura bija ''Beverīnas labirinti" Kauguru pagastā, kur varēja ne tikai apgūt viltīgos labirintus, bet arī apskatīt 370 koka skulptūras un izmēģināt 80 lielizmēra spēles. Labirintos varēja sastapt no bērnības pazīstamos multfilmu varoņus - Cūciņu Peppu, Simpsonu un Flinstonu ģimenītes, Minionus, kā arī dzīvnieku skulptūras. Drosmīgākie pievarēja Šausmu mežu. Īpašu interesi visiem radīja daudzveidīgās sporta aktivitātes - līdzsvara baļķi, dažādās spēles ar bumbu, šūpošanās šūpolēs.
Mūsu otrā pietura bija brīvdabas picērija "Vīnkalni" Brenguļos. Mūs sirsnīgi uzņēma Žentiņu ģimene, kas mums īsumā pastāstīja par picas vēsturi. Vīnkalnu saimniece arī pastāstīja par lauku tūrismu, īpaši pareklamējot kulināro tūrismu. Vidusskolēni iemācījās un uzzināja, kā ir jācep īsta itāļu pica. Katram bija iespēja izveidot picu pēc savas gaumes un garšas, cepot uz dzīvas uguns malkas krāsnī. Pēc picas izcepšanas mēs katrs nogaršojām savu meistardarbu. Bija ļoti gardi!

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit